Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Struktura i kontakt > Kierownictwo

Kierownictwo

Marek Niechciał Marek Niechciał, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Marek Niechciał jest z wykształcenia ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2007-2008 był Prezesem UOKiK. Od 2008 roku był doradcą w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego, a w latach 2007-2012 członkiem Rady Statystyki przy Prezesie Rady Ministrów, w tym jej wiceprzewodniczącym.

Sekretariat Prezesa UOKiK
tel.: 22 826 34 14, 22 55 60 230
faks 22 826 61 25
e-mail: [SCODE]c3BAdW9raWsuZ292LnBs[ECODE]

Był zastępcą dyrektora ds. gospodarczych Departamentu Komitetu Rady Ministrów. Związany również między innymi z Urzędem Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Był także dziennikarzem, specjalizującym się w tematyce ekonomicznej.

Posiada doświadczenie dydaktyczne. Wykładał między innymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami PAN.

Współautor „Raportów o innowacyjności gospodarki Polski”, wydawanych przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz przygotowywanej publikacji NBP „Innowacyjność polskiej gospodarki”.

Prywatnie jego pasją jest lotnictwo. Jest m.in. współorganizatorem spotkań Polskiej Techniki Lotniczej.

Premier Beata Szydło powołała Marka Niechciała na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 12 maja 2016 roku.

Pliki do pobrania:


Dorota Karczewska Dorota Karczewska, Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Dorota Karczewska jest prawnikiem specjalizującym się w prawie ochrony konkurencji oraz konsumentów. Z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów związana jest od 16 lat. Od 2008 roku pełniła funkcję dyrektora Delegatury UOKiK w Bydgoszczy. Wcześniej jako radca prawny wielokrotnie reprezentowała Prezesa UOKiK w sprawach sądowych. Wykłada prawo konkurencji i konsumentów przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy. W latach 2009-2014 była członkiem Rady Nadzorczej Łódzkiej SSE.

Sekretariat Wiceprezesa UOKiK
tel. 22 826 39 48, 22 55 60 298
faks 22 827 16 25
e-mail: [SCODE]c3cyQHVva2lrLmdvdi5wbA==[ECODE]

Autorka publikacji z dziedziny prawa konkurencji i ochrony konsumentów. Prelegent podczas konferencji, warsztatów i szkoleń poświęconych prawu konkurencji i konsumentów.

Prezes Rady Ministrów powołał Dorotę Karczewską na stanowisko Wiceprezesa Urzędu 11 czerwca 2014 roku. Pani Prezes Karczewska będzie odpowiadała za ochronę interesów konsumentów.

Pliki do pobrania:


Odwołanie wiceprezesa UOKiK

29 czerwca Premier Beata Szydło odwołała Bernadetę Kasztelan-Świetlik z funkcji wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Obowiązki wiceprezesa UOKiK do czasu powołania jego następcy, pełni prezes Urzędu Marek Niechciał.

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, nowy wiceprezes UOKiK zostanie powołany przez Prezesa Rady Ministrów spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, którego warunki zostaną ogłoszone wkrótce.


Dyrektor Generalny
Maciej Jabłoński
tel. 22 827 67 27
faks 22 827 08 43
Email: [SCODE]YmRnQHVva2lrLmdvdi5wbA==[ECODE]

Maciej Jabłoński

Dyrektor Generalny Urzędu Ochrony Konkurencji
i Konsumentów

 

Do góry

Zobacz także:
Bezpieczne place zabawICPENKonkurs na prace magisterskie i doktorskieEuropejskie Centrum KonsumenckieUE