Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > BIP > Koncentracje

Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu

16.03.2018

DATA WPŁYWU WNIOSKU: 09.03.2018 r.

SYGNATURA SPRAWY: DKK1-421/10/18/JBG

WNIOSKODAWCA LUB WNIOSKODAWCY:

Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu

NA CZYM POLEGA KONCENTRACJA:

Przejęcie przez Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu kontroli nad Walcownią Metali „Dziedzice” S.A. z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach.

STAN SPRAWY: Sprawa zakończona decyzją nr DKK-137/2018 z 13.08.2018 r.

SKRÓCONY OPIS KONCENTRACJI - PODANY PRZEZ WNIOSKODAWCĘ/WNIOSKODAWCÓW:

Koncentracja ma nastąpić w formie przejęcia kontroli na skutek transakcji nabycia akcji spółki. Spółka KREZUS S.A. (dalej także „KREZUS”) planuje dokonanie zakupu 100% akcji spółki Walcownia Metali „Dziedzice” S.A. (dalej także „Walcowania”), finansując transakcję częściowo wkładem własnym, a częściowo z kredytu inwestycyjnego.

Przedsiębiorcą przejmującym kontrolę jest spółka KREZUS S.A. Główna działalność Spółki obecnie koncentruje się na handlu surowcami metali nieżelaznych oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii.

Przedsiębiorcą uczestniczącym bezpośrednio w koncentracji jest także spółka Walcownia Metali „Dziedzice” S.A. Prowadzona przez spółkę działalność gospodarcza polega przede wszystkim na produkcji wyrobów metalowych (półfabrykatów z metali nieżelaznych, w szczególności prętów, rur i płaskowników mosiężnych oraz rur kondensacyjnych do wymienników ciepła). 

KREZUS poprzez koncentrację zamierza dokonać rozwoju segmentu działalności handlu złomem metali i metali kolorowych i tym samym bardziej efektywnie wykorzystać potencjał przedsiębiorstwa oraz zwiększyć jego przychody.

Rejestr zmian

Data wytworzenia: 2018-03-16 11:23
Zatwierdził: Robert Kamiński
Data udostępnienia: 2018-08-21 11:18
Wprowadził: Tomasz Nastulak

Do góry

Zobacz także:
Służba Cywilna100-lecie odzyskania niepodległościBezpieczne place zabawEuropejskie Centrum KonsumenckieUE