Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Edukacja > Konkursy > Amicus Consumentium

Amicus Consumentium

Konkurs o tytuł „Amicus Consumentium” jest inicjatywą w obszarze promocji praw konsumentów – jego pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku. Organizatorami wydarzenia są UOKiK oraz Senacki Zespół ds. Ochrony Konsumentów.

Konkurs o tytuł Amicus Consumentium Celem konkursu jest promowanie idei polubownego rozwiązywania sporów konsumenckich w środowisku przedsiębiorców poprzez szczególne wyróżnienie tych, którzy swoją otwartą postawą przyczyniają się do pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.

Tytuł „Amicus Consumentium” przyznawany jest raz w roku z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Laureaci zostają wyłonieni spośród przedsiębiorców zgłoszonych między innymi przez wojewódzkich inspektorów Inspekcji Handlowej, rzeczników konsumentów, organizacje konsumenckie oraz podmioty uprawnione do prowadzenia postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.

 

Informacje na temat poszczególnych edycji konkursu

Rok 2019 - III edycja konkursu

Rok 2018 - II edycja konkursu

Rok 2017 - I edycja konkursu

Do góry

Zobacz także:
Służba CywilnaUE