Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Edukacja > Działania edukacyjne - Konsumenci > Kupuj bez ryzyka

Kupuj bez ryzyka

Kupuj bez ryzyka to kampania edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa produktów zrealizowana przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich w okresie od 1 października do 31 grudnia 2011 roku. Projekt ten wygrał w konkursie ofert organizowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dla organizacji konsumenckich i był współfinansowany ze środków Urzędu.

Kupuj bez ryzyka

Głównym celem kampanii było podniesienie świadomości konsumenckiej i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w zakresie decyzji zakupowych. Na potrzeby kampanii została stworzona strona internetowa www.bezryzyka.konsumenci.org, na której znalazły się informacje o bezpieczeństwie produktów oraz przydatne przepisy prawne. Konsumenci mogli również zapoznać się z 10-odcinkową opowieścią poruszającą tę tematykę oraz wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Zainteresowane osoby mogły w trakcie kampanii kierować do ekspertów Stowarzyszenia Konsumentów Polskich pytania dotyczące problematyki bezpieczeństwa produktów, a część z pytań i odpowiedzi została opublikowana na stronie poświęconej projektowi. 

Do góry

Zobacz także:
Bezpieczne place zabawICPENKonkurs na prace magisterskie i doktorskieEuropejskie Centrum KonsumenckieUE