Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Struktura i kontakt > Kierownictwo

Kierownictwo

Marek Niechciał Marek Niechciał, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Marek Niechciał jest z wykształcenia ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Komisji Nadzoru Finansowego oraz Rady ds. Systemu Płatniczego przy Narodowym Banku Polskim.

W latach 2007-2008 był Prezesem UOKiK. Od 2008 roku był doradcą w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego, a w latach 2007-2012 członkiem Rady Statystyki przy Prezesie Rady Ministrów, w tym jej wiceprzewodniczącym.

Był zastępcą dyrektora ds. gospodarczych Departamentu Komitetu Rady Ministrów. Związany również między innymi z Urzędem Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Był także dziennikarzem, specjalizującym się w tematyce ekonomicznej.

Posiada doświadczenie dydaktyczne. Wykładał m.in. w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami PAN.

Współautor „Raportów o innowacyjności gospodarki Polski”, wydawanych przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz publikacji NBP „Innowacyjność polskiej gospodarki”.

Prywatnie jego pasją jest lotnictwo. Jest m.in. współorganizatorem spotkań Polskiej Techniki Lotniczej.

Prezes Rady Ministrów powołał Marka Niechciała na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 12 maja 2016 roku.

Pliki do pobrania:


Dorota Karczewska Dorota Karczewska, Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Dorota Karczewska jest prawnikiem specjalizującym się w prawie ochrony konkurencji oraz konsumentów. Z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów związana jest od 1998 roku. Od 2008 roku pełniła funkcję dyrektora Delegatury UOKiK w Bydgoszczy. Wcześniej jako radca prawny wielokrotnie reprezentowała Prezesa UOKiK w sprawach sądowych. Wykładowca prawa konkurencji i konsumentów przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy oraz w Szkole Głównej Handlowej. W latach 2009-2014 była członkiem Rady Nadzorczej Łódzkiej SSE.

Autorka publikacji z dziedziny prawa konkurencji i ochrony konsumentów. Prelegent podczas konferencji, warsztatów i szkoleń poświęconych prawu konkurencji i konsumentów.

Prezes Rady Ministrów powołał Dorotę Karczewską na stanowisko Wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 11 czerwca 2014 roku. Wiceprezes Dorota Karczewska odpowiada za ochronę interesów konsumentów.

Pliki do pobrania:


Michał Holeksa Michał Holeksa, Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Michał Holeksa ukończył prawo w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe z Zarządzania w administracji publicznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Od 2000 roku związany z administracją publiczną. Pracował w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2016 – 2017 pełnił funkcję dyrektora Biura Prezesa UOKiK. Również w latach 2016-2017 był członkiem Międzyresortowej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy ministrze właściwym do spraw administracji publicznej.

Żonaty, ma troje dzieci.

Prezes Rady Ministrów powołał Michała Holeksę na stanowisko Wiceprezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 28 sierpnia 2017 roku. Wiceprezes Michał Holeksa  odpowiada za ochronę konkurencji.

Pliki do pobrania:


Dyrektor Generalny
Maciej Jabłoński
tel. 22 55 60 129, 22 827 67 27
faks 22 827 08 43
[SCODE]YmtzaW9AdW9raWsuZ292LnBs[ECODE]

Maciej Jabłoński

Dyrektor Generalny Urzędu Ochrony Konkurencji
i Konsumentów

 

Do góry

Zobacz także:
Bezpieczne place zabawICPENEuropejskie Centrum KonsumenckieUE100-lecie odzyskania niepodległości