Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKIK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Edukacja > Działania - Konkurencja > Świadomy zamawiający

Świadomy zamawiający

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów realizuje projekt „Świadomy zamawiający – prawo konkurencji w przetargach publicznych” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Wartość projektu: 679 689 zł, w tym wkład UE to 572 841,89 zł.

Podstawowym celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat prawa konkurencji w zamówieniach publicznych oraz zdobycie praktycznych umiejętności służących identyfikacji i zwalczaniu zmów przetargowych.

W ramach projektu zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line na platformie e-learningowej www.szkoleniazmowy.uokik.gov.pl.

Szkolenie zawiera pięć modułów dotyczących zmów przetargowych oraz sposobów ich wykrywania w postępowaniach przetargowych. Można dowiedzieć się m.in.:
•    czym są zmowy przetargowe,
•    jakie istnieją mechanizmy ich zawierania,
•    jak zwalczać tego rodzaju porozumienia,
•    jakie są metody wykrywania zmów przetargowych.

Każdy moduł kończy się testem. Po zakończeniu wszystkich modułów i zdaniu testu końcowego możliwe jest uzyskanie certyfikatu poświadczającego ukończenie szkolenia.


www.szkoleniazmowy.uokik.gov.pl


Platforma stanowi jedno z dwóch działań w ramach projektu PO WER. Drugim działaniem był cykl 32 bezpłatnych, jednodniowych szkoleń dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, zajmujących się przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, który w 2017 roku Urząd zorganizował na terenie całego kraju. Szkolenia odbyły się we wrześniu, w październiku i listopadzie w Białymstoku, Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu.

Łącznie Urząd przeszkolił 1 362 osoby.

Do góry

Zobacz także:
Bezpieczne place zabawICPENEuropejskie Centrum KonsumenckieUE100-lecie odzyskania niepodległości