Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Współpraca międzynarodowa > Współpraca dwustronna

Współpraca dwustronna

Ważnym obszarem współpracy z zagranicą jest rozwijanie przez UOKiK bezpośrednich kontaktów ze swoimi odpowiednikami z krajów będących partnerami Polski − zarówno w UE, jak i poza nią. Urząd prowadzi stałą wymianę informacji i doświadczeń, przygotowując opracowania dotyczące konkretnych zagadnień oraz organizując seminaria i wizyty studyjne. 

Kontakty bilateralne UOKiK opierają się także na umowach o współpracy podpisane z Federalną Służbą Antymonopolową Federacji Rosyjskiej, Ukraińskim Urzędem Antymonopolowym i z Generalnym Inspektoratem Ochrony Konsumentów Republiki Węgier.

W 2014 r. Urząd zrealizował projekt „Wsparcie dla nowo powstającego organu antymonopolowego w Gruzji – współpraca rozwojowa”, którego celem było udzielenie pomocy eksperckiej nowo powstałemu gruzińskiemu urzędowi ochrony konkurencji.

Do góry

Zobacz także:
Służba Cywilna100-lecie odzyskania niepodległościBezpieczne place zabawEuropejskie Centrum KonsumenckieUE